Zamanı geri getirebilsek yada zamanda yolculuk yapmak mümkün olsa insan hayatında ne gibi değişiklikler olur

Bu gün öğretmenimiz bizlere zamanı geri getirebilsek yada zamanda yolculuk yapmak mümkün olsa insan hayatında ne gibi değişiklikler olurdu neler yapardık neleri değiştirmeye çalışır yada neleri yapmazdık bunları düşünmemizi ve kompozisyon olarak hazırlamamızı istedi. Bende biraz düşündükten sonra düşüncelerimi yazmaya karar verdim.

Zaman insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Çünkü her işimizi belirli bir düzen içerisinde zamana göre yapmaktayız. İşimize gitmeyi, okula gitmeyi, yatmayı, kalkmayı bunun gibi daha bir çok şeyi zamana göre planlayarak yapmaktayız. Ve bunları yaparken bazen keşke yapmasaydım dediğimiz durumlar yada hatalar olabiliyor. Eğer zamanı geriye alabilseydik yaptığımız çoğu hatayı yapmaz belkide bu hatalar yüzünden değişen hayatlarımızı geri alabilirdik.

Çoğu insan belkide şöyle hayaller kurabilir. Sayısal loto çekilişinin bir gün öncesine gider ve çıkan rakamları oynar zengin olurdum. Yada yine aynı şekilde iddaa oynayarak bir gün öncesindeki maçların sonucunu bilerek zengin olurdum gibi hayaller kurulabilir. Ama ben farklı düşünüyorum.

Ben zamanda yolculuk yapabilseydim ilk olarak 17 Ağustos 1999 yılında olan depremden bir gün öncesine gider ve orada bulunan ve bugün aramızda olamayan tüm insanları uyarır o gece evlerinde yatmamaları konusunda bilgiler verirdim. Belki de bu şekilde o gün yaşanan bu depremde binlerce masum insanın ölümünü engellemiş olurdum.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.