Zamanı iyi değerlendirme ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda zamanı iyi değerlendirme ile ilgili kompozisyon yazısını sizlere paylaşacağız. Zaman denen şey öyle çabuk geçiyor ki bazen hiç bir işe yetişemez duruma geliyoruz. Zaman konusunda eminim sıkıntı çekmeyen yoktur. Zamanla ilgili problemleri ortadan kaldırabilmek için önce kesimlikle ve kesinlikle plan yapılmalıdır.

Zamana kaşı yenik düşmemek için yapılan planlar hayatımızı vaktimizi düzene sokup düzenli hayat yaşamamızı sağlar. Örneğin sınava hazırlanan bir öğrenci eyvah zaman geçiyor hiçbir dersi ve konuyu çalışamadım .Doğru düzgün test çözemedim diye yakınmak yerine yapacağı ilk iş plan program hazırlamak olmalıdır. Hangi gün hangi saatte hangi konuyu çalışıp arkasından ne kadar soru çözeceğini belirlerse hem stres sıkıntı yapmadan rahat rahat sınava hazırlanmış olacak hem de kendine vakit ayırabildiği gibi aile ve arkadaşlarıyla da güzel zaman geçirebilecektir.

Siz siz olun zamanı iyi değerlendirebilmek istiyorsanız mutlaka kendinize bir plan yapın ve ona göre hareket edin. Emin olun yapılan bu planlar sayesinde tüm işlerinizi zamanında bitirecek ve arta kalan zamanlarda kendinizi dinlenmeye ayırdığınızı göreceksiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.