Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Zamanla Ulaşım Araçlarında Meydana Gelen Değişiklikler

Geçmişten günümüze ulaşım araçları geçen zamanla birlikte bir takım değişikliklere uğramıştır. Ulaşım araçları ilk zamanlar at ve at arabasından ibaretken ilerleyen dönemde at arabaları geliştirilerek faytona dönüştü. Tren ve otomobilin icadına kadar bu ulaşım araçları toplumda önemli bir rol teşkil etmiştir.

İlerleyen dönemde bu araçlar geliştirildi ve taşıma kapasitesinin yanı sıra konfor özellikleri de arttırıldı. Asıl patlama ise günümüzün en önemli ulaşım aracı olan otomobilin ile gerçekleşti. Gün geçtikçe çeşitli büyüklükte ve kalitede otomobiller üretildi. Günümüzde ise son teknoloji ürünü yüksek güvenlikli ve uzun yolları kısa sürede aşmayı sağlayan otomobiller yer almıştır.

Çok uzun mesafeleri aşmak için insanoğlu hızlı tren ve uçak gibi ulaşım araçları geliştirdi.

1 Yorum

  1. Arkadaşlar çok beğendim yalnız biraz fotoğraf olsaydı daha açıklayıcı olurdu. Birde biraz kısa olmuş. Bazı kişiler kısa değil de uzun açıklama isteyebiliyor ve bende bu kişilerden sadece biriyim. Yine de elinize sağlık. Güya 3. Sınıf öğrencisiyim. Ben bu yaşımda bunu söylüyorsam diğer kişiler kim bilir ne söylerler.Neyse elinize sağlık muhteşem olmuş. Süüpeeer!!!!!!😘😉🌈

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.