Zeka ile ilgili kompozisyon

Bu kompozisyon yazımızda zeka hakkında kısa bir kompozisyon örneği bulabilirsiniz. Zeka bize verilmiş en büyük nimetlerden biridir. Zaten insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği ise zekasını kullanabilmesidir. Bu sayede diğer canlılardan farklı olarak yaşamımızı en iyi şekilde devam ettirebilmekteyiz.

Zekamız sayesinde yapmış olduğumuz icat ve buluşlar hayatımızı kolaylaştırırken yaşamımızı en iyi şekilde sürdürebilmekteyiz. Ayrıca zeka insanların bir arada yaşamasını sağlayan başkalarını anlamamızı kolaylaştıran en güzel nimettir. Eğer zekanızın olmadığını düşünürseniz hayatımızın ne kadar çekilmez olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Bugün sahip olduğumuz hiçbir şeyi kullanamaz ve bir bitki veya hayvan gibi amaçsız yaşardık. Sadece yaşamımızı tamamlamak için hayatımızı devam ettirirdik.
zeka
Oysa şimdi öyle mi? Zekamız sayesinde gelecek nesiller için birşeyler bırakmak, güzel bir dünya oluşturmak, insanlar arasında huzur ve mutluluğu sağlamak için türlü arayışlar içindeyiz. Zeka insanlara verilmiş en güzel yetenek. Tabi insanın bunu nasıl kullandığı ve hayatına nasıl yansıttığıda büyük önem taşır.

Bu nedenle zekası olupta kullanamayan insanlardan olmaktansa bir ot bir hayvan gibi yaşamak daha mantıklı olabilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.