Zor durumda olanlara yardım et sözü ile ilgili kompozisyon

Sizlere bu yazımızda zor durumda olanlara yardım et sözüyle ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız.

Kimi zamanlar insanlar çaresiz yardıma muhtaç duruma gelirler. Böyle durumlarda yanında kimseleri olmaz, bir Allah’ın kulu da yardım elini uzatmaz ve çok çaresiz duruma düşerler. İnsanlık dediğimiz şey de kendini tam da burada göstermelidir.

İçinde insan sevgisi taşıyanlar kim olursa olsun ne olursa olsun her türlü yardıma koşmak için acele ederler. Örneğin; yolda taşına altına sıkışan bir kedi can acısıyla miyavlamaktadır. Yolda geçen insanlarda hiç oralı olmadan geçip gitmektedir. Kedi inlemekte fakat sesini duyan , duyup da ilgilenen biri yoktur. Çok sonra oradan geçmekte olan yaşlı bir amca kulakları çok iyi duymamasına rağmen bir ses geldiğini fark etmiştir ve duraklayıp sesin geldiği yöne doğru yönelince bir de ne görsün kedi taşın altına sıkışmış oradan çıkamamaktadır. Elindeki değneği yere bırakıp taşı kenara çekmeyi başarmış kediyi kurtarmıştır.

Ne olursa olsun elimizden geldiğince zorda kalanlara yardım etmeliyiz. Yardım etmekten kimseye zarar gelmez. Unutulmamalıdır ki gün gelir yardıma ihtiyacı olan bizler olabiliriz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.